Whatsapp sosyal platformunda durum özelliğinin gelmesi ile duruma bakmadan Whatsapp aramaları da arttı. Instagram hikaye özelliğine benzer şekilde kullanıcılar Whatsapp platformunda da 24 saat boyunca durum paylaşımı yapabilmektedir. Durum sahibi durumlarına tıkladığında, durumunu 24 saat içinde görüntüleyen herkes gösterilir. Ancak bu sorunun birkaç farklı yöntemle aşıldığı söylenebilir. Yazımızın devamında detaylandırdığımız yöntemleri kullanarak, WhatsApp durumunu izleyiciler tarafından görülmeden görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp durumunu görüntülerken nasıl görünmez olabilirim?


WhatsApp durumunu görüntülemek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  1. İnternet bağlantınız açıkken WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Durum sekmesine gitmeniz ve durumların güncellenmesi ve yüklenmesi için bir süre beklemeniz gerekir.
  3. Ardından, durum sekmesinden çıkmadan telefonunuzu uçak moduna almalısınız.
  4. Uçak modunda durumu gösterirseniz karşı taraf sizi izleyiciler arasında göremez.

WhatsApp durumunu gizlice görüntülemek için seçebileceğiniz diğer bir yöntem ise şu şekildedir:

  1. WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız ve ayarlara gitmeniz gerekiyor.
  2. Görünen ekranda gizlilik ayarları var.
  3. Gizlilik ayarlarına "okundu bilgisi" dahildir. Sağdaki kutunun işaretini kaldırarak okundu bilgisi özelliğini devre dışı bırakmalısınız.
  4. Ardından durumunu kontrol etmek istediğiniz kişinin durumunu izleyebilirsiniz. Ekran bilgileri karşı tarafa ulaşmıyor.

Whatsapp okundu bilgisi devre dışı bırakıldığında ne olur?


Bu noktada en önemli şey okundu bilgisinin her iki taraf için de geçerli olmasıdır. Başka bir deyişle, okundu bilgilerini kapatırsanız ve WhatsApp durumunuzu görmediğinizi düşünüyorsanız, tıpkı karşı tarafın sizi göremediği gibi, durumunuza bakan kişilerin farkında olmazsınız. durumunuza bakıyorlar. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız, durumu kontrol ettikten hemen sonra okundu bilgisi bilgilerini yeniden etkinleştirmelisiniz.

Okundu bilgisi hakkında bilinmesi gereken ikinci nokta, bunun sadece durum için değil mesajlaşma için de geçerli olan bir özellik olmasıdır. WhatsApp uygulamasında okundu bilgisini devre dışı bırakırsanız, uygulamadan gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını göremezsiniz. Aynı şekilde karşı taraf da mesajlarınızda mavi tik görmeyecektir.

WhatsApp profiline baktığım kişi anlayabilir mi?


Whatsapp'ın birinin durumunu görüyormuşum gibi gösterme yöntemlerinden sonra değinilmesi gereken bir diğer önemli konu da profil görünümleri sorunudur. WhatsApp uygulamasında kişilerin hesaplarını görüntülediğinizde karşı tarafa herhangi bir bilgi gönderilmez. Rehberinizdeki herkesin fotoğraflarını kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Ancak bazı uygulamaların WhatsApp profilini görüntüleyen kişilerin de görüntülenmesine izin verdiği söylenmelidir. Whatsapp Plus ve Whatsapp Profilime Bakanlar bu konuda en çok tercih edilen uygulamalardır. Uygulamaları kullanmak için hesabınıza erişim izni vermelisiniz. Bu durumun uygulamaların güvenilirliğini büyük ölçüde azalttığı söylenmelidir. Gibi tuhaflıklar içeren güvenilmez uygulamaları indirmek B. whatsapp durumuna bakarsam ve whatsapp profilime bakanlar hesabınızda sorunlara neden olabilir.

Silinen WhatsApp mesajlarını nasıl görebilirim?


WhatsApp'ta silinen mesajı görme süreci, kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Mesaj silme özelliğinin uygulamaya dahil edilmesi, kullanıcıların taraflarına gönderilen mesajların okunamadan geri çekilmesine neden olmaktadır. Silinen mesajları okumadan önce görüntülemek için WhatsApp tarafından sunulan bir hizmet yoktur. Ancak bazı uygulamaların bu mesajları tekrar görüntülemenize izin verdiği biliniyor.

Bu hizmeti sağladığı bilinen uygulamalardan biri üçüncü taraf uygulaması WhatsRemoved. Bildirimden silinen mesajları yakalayan ve kaydeden uygulama, hesap erişimi talep etmez. Ancak, bildirimlere erişim izni vermelisiniziçinde. Silinen WhatsApp mesajlarını görüntülemek, bir uygulama kullanarak WhatsApp durumunu gözetlemekten farklı olarak zorunlu bir işlemdir.