Teknolojideki gelişmeler, insanların alışveriş alışkanlıklarının online kanallara yönelmesine neden olmuştur. İnternet tabanlı iş ve üretim alışkanlıkları elektronik ticareti ortaya çıkarmıştır. Yeni piyasa koşullarına ayak uydurmayı mümkün kılan e-ticaret, 1995 yılından bu yana dünya çapında kullanılmaktadır.

Neden E-ticaret?


İnternetin halka açılmasıyla başlayan elektronik ticaret, zaman içinde gelişmiştir. Her gün artan e-ticaret hacmi bugün dikkat çekici rakamlara ulaştı. Hacim belirlenirken, sitenin ziyaret sıklığı, alışveriş sepeti sayısı gibi tüketici alışkanlıkları dikkate alınır.

Hedef kitlesini genişleterek yerelden küresele e-ihracat yapılmasını sağlayan e-ticaret, küresel pazara her yerden erişim sağlıyor. Bu pazar, şirketini veya markasını dünya çapında tanıtmak isteyenler için iyi bir fırsat.


E-ticaret için bilinmesi gerekenler


Çevrimiçi satış, sürecin başından sonuna kadar her aşamasına dikkatli bir yaklaşım gerektirir. İlk adım, hangi sektörde çalışacağınıza veya hangi ürünleri satacağınıza karar vermektir. Bunun için kullandığınız web sitesinin bir alan adı ve bir sunucusu olmalıdır. Satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Müşterilerine anahtar teslim çözümler sunan bir firma ile çalışmak her zaman daha avantajlı olacaktır.

E-Ticaret için hangi özellikler mevcut olmalıdır?


E-ticaret yapmak istiyorsanız, web sitenizin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Buna pazarlama araçları, arama motoru optimizasyonu, entegrasyon çözümleri, ödeme sistemleri, müşteri hizmetleri, tasarım seçenekleri, sipariş ve ürün yönetimi gibi özellikler dahildir. Her biri son derece önemli olan bu kriterler ile web sitenizin performansını ve satışlarını artırabilirsiniz. İşinizi büyütmek ve yeni müşteriler çekmenizi daha da kolaylaştırmak için ilk aşamada e-ticaret planlarını kullanabilirsiniz.

E-ticaret paketlerinde neler bulunmalıdır?


Web sitesi kurulum ve yönetim sürecini daha verimli tamamlamak ve maliyetleri düşük tutmak için e-ticaret paketlerini kullanmalısınız. Bu paketler size e-posta hesabı, trafik ve web alanı gibi sınırsız özellikler sunar. Aldığınız paketler ile e-ticaret navlun entegrasyonu, muhasebe entegrasyonu, pazar yeri entegrasyonu yapabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri arasında SSL Sertifikası, Bulut Sunucular, Ücretsiz Yedekleme, Sanal POS Çözümleri, Gelişmiş Sipariş Yönetimi, Modüler İçerik Yönetimi, Google Pazarlama Entegrasyonu, Gelişmiş SEO Ayarları, Detaylı Raporlama, Kapıda Ödeme ve Havale/EFT, abonelik sistemi, kargo takibi yer almaktadır. sistem. , XML entegrasyonu ve gelişmiş ürün yönetimi sağlama yetenekleri birleştirilmiştir. Sipariş ve ödeme sistemleri açısından kolaylık sağlayan bu paketler, kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Düzenlenen kampanya ve promosyonlar ile kullanıcılara indirimli alışveriş fırsatları sunulmaktadır. E-ticaret sitesini en üstte tutmak için gelişmiş SEO yönetimi yapılır. Tema, XML yayınlama modülü, pazarlama, gelişmiş raporlar, destek hizmetleri ve özel tasarım gibi özellikler paketleri daha da avantajlı kılıyor.